HOŞGELDİNİZ! 25.000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ
HOŞGELDİNİZ! 25.000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI


Siparişimdeki ürünleri değiştirebilir miyim?

Kullanılmamış ve kutusu/ambalajı zarar görmemiş, etiketi kopartılmamış ürünleri size ulaştığı günü takiben 14 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
Hijyen kuralları gereği hijyenik olan ürünlerin iade ve değişimi yapılmamaktadır. Niteliği itibari ile iade edilmeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veye son kullanım tarihi geçen ürünler için iade hakkı kullanılmaz.  Her türlü bebek araç ve gereç, tekstil ve kozmetik ürünlerinde iade hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.  İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır.

Siparişimdeki ürünleri başka bir ürünle değiştirebilir miyim?

Siparişinizdeki ürünü/ürünleri beğenmediyseniz, iade etmek yerine web sitemizdeki herhangi bir markaya ait herhangi bir başka ürünle değişim yapabilirsiniz. Bu işlem için sipariş takibinden ilgili siparişinize tıklayıp değiştirmek istediğiniz ürünler için ‘Seç’başlığı altında ‘Ürünü başka bir ürünle değiştirmek istiyorum’ seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Bir sonraki aşamada seçmiş olduğunuz ürünler için sistemde ‘değişim bakiyesi’ oluşacaktır. Bu değişim bakiyesi, seçeceğiniz yeni ürün tutarından düşülecektir ve fiyat farkı ekranda görünecektir.

Siparişimdeki ürünlerde beden değişimi yapabilir miyim?

Beden değişimi yapmak için;sipariş takibinden ilgili siparişinize tıklayıp beden değişikliği yapmak istediğiniz ürün/ürünler için ‘Seç’ başlığı altında ‘Beden değişimi yapmak istiyorum’ seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Bu seçeneğe tıkladığınızda, ürünün stoklarımızda mevcut olan bedenleri listelenir. İstediğiniz beden stoklarımızda mevcut değil ise, ürünü bir başka ürünle değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz.


Değişim için ürünleri hangi kargo firmasıyla göndereceğim?

Değişim işlemlerinde, ilk değişiminizde kargo bedeli tarafınıza aittir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firması Sürat Kargo ile 94412R müşteri koduyla ‘gönderen ödemeli’ olarak gönderim yapabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo dışında başka bir kargo firmasıyla göndereceğiniz ürünler kabul edilmeyecektir.

Hangi durumlarda iade ve değişim işlemi yapamam?

Almış olduğunuz ürünlerin size teslim edilmesinden 14 gün sonra iade işlemi yapılamaz. Siparişinizdeki ürünlerin etiketi kopmuş, orijinal ambalaj veya kutusuna zarar gelmiş ise iade ve/veya değişim işlemi yapılamaz.
İade etmek istediğiniz ürünler tarafınızdan kullanıldıysa iade ve/veya değişim işlemi yapılamaz. ( Üzerine koku sinmiş, üzerinde leke olan, herhangi bir kısmı yırtılmış ürünler )

Değişim işlemi için kargo bedeli ödeyecek miyim?

Siparişinizdeki ürün/ürünler için yapacağınız değişim işlemlerinde kargo masrafları tarafınıza aittir.

Değişim için ürünleri hangi adrese göndereceğim?

Değişim işleminiz için ürünleri fatura adresimize gönderebilirsiniz:

HAKDAN MOBİLYA PAZARLAMA TEKSTİL TUR.TİC.LTD.ŞTİ


Güzelyurt mah. 38 Sk. No:1 D katı 53-54 Eskidji Bazaar Haramidere, 34515 Esenyurt / İstanbul

Ürün gönderirken nelere dikkat etmeliyim?

İade/değişim işlemleri için göndermiş olduğunuz ambalajın zarar görmemesi çok önemlidir. Gönderim sırasında kargo firması çalışanları tarafından üzerine herhangi bir bantlama, yapıştırma, yazma/boyama/karalama yapılmaması için kutuyu bir poşete koyarak kargo firmasına teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ürün için oluşturduğunuz iade/değişim talebiniz onaylanmayacak, göndermiş olduğunuz ürün size tekrardan yönlendirilecektir.


Ürünün faturasını göndermek zorunda mıyım?

Ürün gönderirken dikkat etmeniz bir başka durum; siparişinizle birlikte gelen fatura üzerindeki ‘iade bölümü’ kısmını doldurmanız ve ürünle birlikte göndermenizdir.
Siparişiniz fatura edildikten sonra sisteme kayıtlı e-posta adresinize E-arşiv faturası gönderildiğinden faturanızı kaybetmiş olsanız bile kopyasını bastırabilirsiniz.
Değişim işlemleri için de ‘iade bölümü’ kısmına, değişim talebinizin içeriği ile ilgili kısa bir açıklama yazıp ürünle birlikte göndermeniz gerekmektedir.
Örnek:
Ürünün 38 numarasıyla değişimini istiyorum.
Ürünü sistem üzerinden seçmiş olduğum bir başka ürünle değiştirmek istiyorum.

Siparişimi iade edebilir miyim?

Kullanılmamış ve kutusu/ambalajı zarar görmemiş, etiketi kopartılmamış ürünleri size ulaştığı günü takiben 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
Hijyen kuralları gereği hijyenik ürünlerin (İç çamaşırı, Emzirme ve Beslenme vb.) iade ve değişimi yapılmamaktadır.

Siparişimi nasıl iade edebilirim?

İade işlemleriniz için ‘Sipariş Takibi’ kısmında ilgili siparişinize tıklayıp, sipariş içeriğindeki iade edeceğiniz ürün/ürünler için ‘ürünü iade etmek istiyorum’ seçeneğini seçip ‘Devam Et’ butonuna basmanız gerekmektedir.
havale seçeneğiyle gerçekleştirdiyseniz iade tutarının gerçekleşeceği banka bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
Ödemenizi Banka Kartı ya da Kredi Kartı ile gerçekleştirdiyseniz iade tutarı, işlemi yaptığınız karta iade edilecektir. Bu ödeme şekli için herhangi bir banka bilgisi girmenize gerek yoktur.
İade talebi oluştururken, ürünü göndermiş olduğunuz kargo firmasını ve gönderiye ait takip numarasını girmeniz gerekmektedir.
Ürünü henüz kargoya teslim etmediyseniz Takip numarasını daha sonra girmek istiyorum’ seçeneğine tıklayıp İade işleminiz için ‘Ön talep’ oluşturabilirsiniz. Ürünü kargoya teslim edip kargo takip numarasını girdiğinizde iade işleminiz için oluşturmuş olduğunuz Ön Talep, gerçek talebe dönüşecektir. Oluşturmuş olduğunuz Ön Talep için 3 gün içerisinde kargo takip numarası girişi yapmazsanız, Ön Talebiniz sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir ve iade işleminiz için yeni bir talep oluşturmanız gerekir.
Ürününüz bize ulaştığında ilgili kontroller yapılır ve talebiniz yanıtlanır.

İade ödemesi ne kadar sürede gerçekleşir?

İade için göndermiş olduğunuz ürünler elimize ulaşınca temel kontrolleri yapılır ve oluşturmuş olduğunuz talep yanıtlanır. İade talebiniz sistem üzerinden onaylandıktan sonraki iş günü içerisinde ücret iadesi gerçekleşir.
Ücret iadesi için vermiş olduğunuz banka bilgilerindeki herhangi bir yanlışlıktan firmamız sorumlu değildir.
Hatalı banka bilgilerinin düzeltilmesinden sonra, ücret iadesi iş günü içerisinde gerçekleşecektir.

İade için ürünleri hangi kargo firmasıyla göndereceğim?

İade edeceğiniz ürünleri, anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo ile 94412R müşteri koduyla indirimli olarak gönderebilirsiniz. İade işlemlerinde kargo ücreti müşterilerimize ait olduğundan tercih edeceğiniz herhangi bir kargo firmasıyla da ‘ücret gönderici’ olarak gönderebilirsiniz.

İade işlemi için kargo bedeli ödeyecek miyim?

İade işlemlerinde kargo bedeli müşterilerimiz tarafından karşılanır. Anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo ile 94412R müşteri koduyla, iade siparişinizi indirimli fiyatla gönderebilirsiniz.


İade yerine başka bir ürünle değişim yapabilir miyim?

Siparişinizdeki ürünü/ürünleri beğenmediyseniz, iade etmek yerine web sitemizdeki herhangi bir markaya ait herhangi bir başka ürünle değişim yapabilirsiniz. Bu işlem için sipariş takibinden ilgili siparişinize tıklayıp değiştirmek istediğiniz ürünler için ‘Seç’ başlığı altında ‘Ürünü başka bir ürünle değiştirmek istiyorum’seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Bir sonraki aşamada seçmiş olduğunuz ürünler için sistemde ‘değişim bakiyesi’ oluşacaktır. Bu değişim bakiyesi, seçeceğiniz yeni ürün tutarından düşülecektir ve fiyat farkı ekranda görünecektir.

 


E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.